SUGRIEŽTINTA ATSAKOMYBĖ UŽ APLINKOS TERŠIMĄ NUOTEKOMIS
Pagrindinius aplinkosaugos reikalavimus nuotėkų surinkimui, valymui ir išleidimui siekiant apsaugoti aplinką nuo taršos, nustato Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. gegužės 17 d. įsakymu Nr. D1-236 (Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2007 m. spalio 8 d. įsakymo Nr. D1-515 redakcija) patvirtintas Nuotekų tvarkymo reglamentas (toliau – Reglamentas). Šio Reglamento nuostatos taikomos visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, planuojantiems išleisti arba išleidžiantiems nuotėkas į gamtinę aplinką arba į kitiems asmenims priklausančias nuotėkų tvarkymo sistemas, taip pat institucijoms, išduodančioms sąlygas objektų, susijusių su nuotėkų išleidimu, projektavimui, išduodančioms leidimus nuotėkų išleidimui, vertinančioms planuojamų išleisti arba išleidžiamų nuotėkų poveikį aplinkai ir kitaip reguliuojančioms nuotėkų išleidimą. Asmenys už šio Reglamento pažeidimus atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.
Read more: SUGRIEŽTINTA ATSAKOMYBĖ UŽ APLINKOS TERŠIMĄ NUOTEKOMIS
NETINKAMAS BUITINIŲ NUOTEKŲ TVARKYMAS
NETINKAMAS BUITINIŲ NUOTEKŲ TVARKYMAS
Panemunėlio seniūnijos miestelyje vykdomas drenažo sistemos atnaujinimas ir naujų įrenginių įrengimas. Vieną rytą atvykę darbus vykdantys darbuotojai nustebo pamatę, kad naujai pastatytas drenažo šulinys apsemtas nuotekomis. Tai išdavė nuotekų kvapas. Nedelsdami melioratoriai pranešė agentūrai.
MAŽŲ NUOTEKŲ KIEKIŲ TVARKYMO REGLAMENTAS
MAŽŲ NUOTEKŲ KIEKIŲ TVARKYMO REGLAMENTAS
LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO Į S A K Y M A S
DĖL APLINKOS MINISTRO 2002 M. LAPKRIČIO 19 D. ĮSAKYMO nR. 596 „DĖL MAŽŲ NUOTEKŲ KIEKIŲ TVARKYMO" PAKEITIMO
2004 m. spalio 21 d. Nr. D1-553
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymo (Žin., 1992, Nr. 5-75; 1996, Nr. 57-1335; 2002, Nr. 2-49; 2004, Nr.60-2121, 61-2763) 6 straipsnio 5 dalies 10 punktu ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuostatais (Žin., 1998, Nr. 84-2353; 2003, Nr. 84-3834),
Nuotekų valymo įrenginio montavimas
Biologinis nuotekų valymo įrenginys, kurį sudaro aerotankas ir antrinis nusodintuvas, yra pagamintas iš stikloplasčio vienoje talpykloje.
Įrenginys turi būti statomas projekte numatytoje vietoje. Iškasa įrenginiui kasama ekskavatoriumi. Iškasos šlaitų nuolydis neturi būti mažesnis už grunto byrėjimo kampą, kad įrenginio montavimo metu neužslinktų gruntas. Ekskavatoriumi kasama nepasiekus iškasos dugno altitudės 0,2 - 0,3 m. Toliau kasama rankiniu būdu tam, kad įrenginys atsiremtų ant nesujudinto grunto.
Nuotekų valymo įrenginio eksplotavimas
Nuotekų valymo įrenginys skirtas buitinėms nuotekoms, patenkančioms iš virtuvės, vonios, tualetų ir kitų panašios paskirties patalpų. Todėl į nuotekas negalima pilti tepalų ir kitų naftos produktų, riebalų (leidžiamas tik nuo indų plovimo patenkantis riebalų kiekis), cheminių medžiagų, kurių patekimas į kanalizacijos sistemas nenumatytas pagal jų naudojimo paskirtį (agrochemija, chlorkalkės ir kitos cheminės medžiagos, ypač turinčios chloro).
Taip pat į nuotekų valymo įrenginį negali patekti paviršinės nuotekos nuo stogų, kiemų, drenažinis vanduo, vanduo iš baseinų, nes minėtieji vandenys pažeistų nuotekų valymo įrenginio hidraulinį režimą.
Orapūtė gali būti įrengiama sausoje ir vėdinamoje patalpoje, o statant lauke ji turi būti talpinama specialioje dėžėje. Periodiškai reikia tikrinti, ar švarus oro filtras, ar nekaista orapūtė.
Eksploatavimo metu periodiškai (kas ketvirtį) sekama:
a) veikliojo dumblo koncentracija skendinčioje būsenoje; ji nustatoma periodiškai tūriniu metodu - matavimo cilindre po 30 min. sodinimo dumblas gali užimti iki 60% tūrio; kai tūris pasiekia 60%, dumblas atsiurbiamas per vamzdį, sumažinant vandens lygį įrenginyje apie 0,4 - 0,5 m;
b) išplaukusio dumblo sluoksnio storis; kai dumblo sluoksnis pasiekia 1-2 cm, dumblas nugraibomas kaušu rankiniu būdu.
More Articles...
Priklauso © Nuotekų valymo įrenginiai 2019